Boksieri ishte në këmbë por pa ndjenja, kritika për gjyqtarin që nuk ndali ndeshjen

Prishtinë | 03 Jan 2022 | 18:16 | Nga Ekonomia Online

Një skenë e frikshme ka ngjarë në dulin mes Luis Ortiz dhe Charles Martin.

Mund të iu duket e pamundur, por Charles Martin u nokautua nga Luis Ortiz, edhe pse ishte në këmbë.

Ortiz i lëshoi një goditje brutale Martin, i cili ishte në këmbë, por pa vetëdije. Boksieri nuk ia kishte idenë çfarë po ndodhte.

Gjyqtari supozohej të ndërhynte për të ndaluar meçin, por nuk e bëri një gjë të tillë.

Ortiz shfrytëzoi situatën dhe lëshoi edhe disa goditje ndaj Martin. Këto goditje mund të kishin qenë fatale.

Shumë komente kanë kritikuar gjyqtarin për ndërhyrje të vonshme. Mund të përfundonte me tragjedi.

Shikoni videon më poshtë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme