Bolt e mbyll karrierën në mënyrën më të keqe (Foto & Video)

Prishtinë | 12 Gus 2017 | 23:28 | Nga

Usain Bolt ka dështuar në stafetën 400 metra duke e përfunduar karrierën në mënyrën më të keqe.

Në garën e fundit të Boltit në 4×100 në botërorin e atletikës në Londër, garuesi nga Xhamajka është lënduar, duke mos mundur ta përfundojë atë.

Në fund, të artën e fitoi Britania e Madhe, ShBA doli e dyta dhe Japonia e treta.

Usain Bolt lies on the track after collapsing with a foot injury in the world 4x100m final in the last race of his ...

Usain Bolt of Jamaica lays on the track after sustaining the injury.

Bolt ended his career with 14 world championship medals.

Usain Bolt of Jamaica reacts after sustaining the injury.

Baton change in the world 4x100 final with Jamaica's Yohan Blake passing it to Usain Bolt.

Usain Bolt gets ready to receive the baton during the men's 4x100m heats on the penultimate day of the IAAF world ...

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme