Borussia Dortmund e kërkon Piatekun

Prishtinë | 27 Sht 2018 | 19:03 | Nga

Sulmuesi i Genoas, Krzysztof Piatek është duke thyer rekorde në debutimin e tij në Serie A dhe tashmë ka zgjuar interesim edhe nga Borussia Dortmund.

Sipas Sportmediaset, skuadra nga Bundesliga tashmë është duke menduar një ofertë të madh në janar për lojtarin.

Polaku 23 vjeçar ishte sjell në Italia pasi që ishte marrëq nga Cracovia Krakoë në verë për 4.5 milionë euro dhe cilësohet senzacion në Serie A.

Në debutimin e tij për klubin ai shënoi katër gola në një ndeshje të vetme për Coppa Italia.

Ai pastaj vazhdojë që të shënonte edhe në pesë paraqitje të tij në Serie A duke pasur në total gjashtë gola, një gjë që asnjë lojtarë i Genoas nuk e ka arritur.

Sulmuesi i fundit që ka shënuar në katër ndeshjet e para të Serie A ishte Andriy Shevchenko me Milanin në vitin 1999.

Piatek – që shqiptohet si Pyontek – është lotari i parë në pesë ligat më të mëdha që ka arritur të shënoi gola me numër dyshifror në fillim të këtij sezoni në të gjitha garat.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme