Bota e basketbollit në zi, ndërron jetë sekretari gjeneral i FIBA

Prishtinë | 14 Tet 2018 | 14:18 | Nga Ekonomia Online

Patrick Baumann, sekretari gjeneral i FIBA, ka ndërruar jetë në moshën 51 vjeçare.

Shkaku i vdekjes së zviceranit ishte sulmi në zemër. Ai ishte në “Buenos Aires”, në lojërat olimpike për të rinj, ku ka pësuar sulmin kardiak, transmeton gazeta express.

Baumann ishte sekretari i tretë i FIBA. Ai ishte zgjedhur në këtë post në vitin 2003.

Në qershor të këtij viti, kontrata e tij u vazhdua deri në vitin 2031.

Baumann më herët ishte reprezentues dhe trajner i Zvicrës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme