Bullgaria publikon listën ‘anti Kosova’, ja me kë do të përballen Dardanët

Prishtinë | 11 Mar 2019 | 16:11 | Nga Ekonomia Online

Kosova do të përballet me Bullgarinë në ndeshjen e parë të kualifikimet e Euro 2020.

Paraprakisht, lojtarët e Bernard Challandes do të luajnë një ndeshje testuese me kombëtaren e Danimarkës.

Megjithatë, vëmendja e madhe mbetet tek ndeshja me Bullgarinë, e cila do të ketë një rëndësi të madhe për kombëtaren tonë të re.

Sot, selektori i kombëtares bullgare ka publikuar listën ‘anti Kosovë’ që do të udhëtoj në ‘Fadil Vokrri’, shkruan lajmi.net.

Lojtarët që janë të përfshirë në listë do të kenë mundësi të paraqiten në ndeshjet kundër Kosovës dhe Malit të Zi.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell listën e Bullgarisë për dy ndeshjet e ardhshme. 

Të ngjashme