Carmelo Anthony te Oklahoma

Prishtinë | 24 Sht 2017 | 10:46 | Nga

Carmelo Anthony është bërë me skuadër të re në NBA.

Edhe pse u mendua se do të kalonte te Cleveland Cavaliers, basketbollisti ka kaluar në radhët e Oklahoma City Thunders.

Në fakt, Anthony është shkëmbyer me dy lojtarë dhe të drejtën e zgjedhjes në vend të Oklahomës në draftin e vitit të ardhshëm.

Enes Kanter dhe Doug McDermott do të shkojnë në drejtim të drejtim të skuadrës së New York Knicks.

Anthony është transferi i dytë i madh i Oklahomës këtë verë, pas Paul Georget që u zyrtarizua muaj më parë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme