Chelsea 20 milionë euro për Diallon

Prishtinë | 08 Jan 2020 | 16:47 | Nga Ekonomia Online

Blutë e Londrës janë në kërkim të sulmuesit të Ligue 1

Chelsea ka dorëzuar një ofertë prej 20 milionë euro për sulmuesin e Metz, Habib Diallo.

Sipas Republicain Lorraine, sulmuesi ka shënuar 10 gola në këtë seyon në Ligue 1, pavarësisht se luan për një skuadër që lufton për të mbijetuar në ligë.

Për sulmuesin senegalez 24 vjeçar interesim kanë shprehur edhe Tottenham dhe Leicester./GE

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme