Chelsea e vendosur – i thotë jo Barcelonës për Willian

Prishtinë | 26 Qer 2019 | 09:31 | Nga Ekonomia Online

Chelsea ka marrë një një tjetër ofertë konkrete për njërin nga yjet e skuadrës. Bëhet fjalë për braziliani Willian.

Për brazilianin i cili njihet për aftësistë e tij ka bëtë ofertë Barcelona dhe Atletiko Madrid. Me shumë mundësi Coutinho do largohet nga Barcelona dhe drejtuesit e katalanasve menduan se zgjidhja ideale është Willian.

Edhe Atletiko Madrid kërkon zëvendsimin e Griezman që largohet mga Atletiko dhe një opsion për madrilenët shikohej tekniku brazilian.

Chelsea ka refuzuar ofertën prej 35 milion pandesh. Pas largimit të Hazard që u transferua tek Real Madrid, londinezët nuk mund të humbasin dhe një lojtar tjetër krahu./Top Channel

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme