Chelsea me fitore të rëndësishme ndaj Crystal Palace

Prishtinë | 07 Kor 2020 | 21:55 | Nga Ekonomia Online

Chelsea ka fituar në udhëtim të martën mbrëma për të përforcuar pozitën që dërgon në Ligën e Kampionëve. Chelsea fitoi 3:2 ndaj Crystal Palace në kuadër të xhiros së 34-t të Premier Leagues.

Chelsea tani është e treta me 60 pikë, dy më shumë se Leicester City, që është duke luajtur. Man Utd ka mbetur në vend të pestë me 55 pikë.

Palace renditet i 14-ti me 42 pikë.

Olivier Giroud, Christian Pulisic dhe Tammy Abraham shënuan për Chelsean. Wilfried Zaha dhe Christian Benteke realizuarn për Crystal Palace. Po të martën, Watfordi fitoi 2:1 ndaj Norwich Cityt.

Të ngjashme