Chelsea pas mesfushorit të talentuar francez

Prishtinë | 27 Sht 2021 | 14:25 | Nga Ekonomia Online

Chelsea vazhdon të punojë fort për merkaton e Janarit.

Drejtuesit e “bluve të Londrës” kanë hedhur sytë nga kampionati francez, ku kanë piketuar mesfushorin e talentuar të Monaco, Aurelien Tchouameni.

21-vjeçari konsiderohet e ardhmja e Francës dhe trajneri Deschamps e aktivizoi gjatë muajit shtator në sfidën përballë Bosnjës ku luajti 83 minuta.

Gjithashtu ai zbriti në fushë me fanellën e kombëtares edhe ndaj Ukrainës dhe Finlandës.

Por anglezët nuk janë të vetmit që ndjekin futbollistin, pasi edhe Juventusi është në garë për kartonin e mesfushorit, i cili vlerësohet 40 milionë Euro nga ana e Monaco.

Të ngjashme