Chelsea po mendon transferimin e mbrojtësit holandez Timber

Prishtinë | 10 Sht 2021 | 20:03 | Nga Ekonomia Online

Jurrien Timber është njëri nga mbrojtësit më të talentuar në Evropë.

Edhe pse i ri në moshë, Timber ka filluar dy vite më parë të luaj për ekipin e parë të gjigantit holandez Ajax Amsterdam.

20-vjeçari ka shkëlqyer me paraqitjet e tij dhe tanimë është bërë pjesë e formacionit bazë edhe te Kombëtarja e Holandës.

Paraqitjet fantastike të tij kanë bërë që gjiganti anglez Chelsea të mendojë transferimin e tij qysh në afatin kalimtar të janarit.

Londinezët po hasin në vështirësi për të marrë mbrojtësin Jules Kounde nga Sevilla, dhe Timber po shihet si alternativë shumë e mirë.

Të ngjashme