City e Unitedi hyn në garë për Neymarin

Prishtinë | 12 Mar 2018 | 08:21 | Nga

Edhe Manchester City e Manchester United janë duke u interesuar për Neymarin.

Përveç Real Madridit, “Diario Gol” ka raportuar se për yllin e Paris Saint-Germainit, Neymar, kanë hyrë në garë edhe klubet nga Mancesteri, City dhe United.

Është mësuar se braziliani nuk është i lumtur në PSG dhe dëshira e tij është që të largohet pas vetëm një sezoni.

Neymari është duke shpresuar që ta veshë fanellën e Real Madridi, diçka që e ëndërron si fëmijë, por nëse Los Blancos nuk arrijnë t’i përmbushin kërkesat e klubit francez, është City që dëshiron të bëjë çmendurinë, duke paguar ndoshta edhe 400 milionë euro, aq sa kërkon PSG-ja për 26 vjeçarin.

Të ngjashme