City-Real Madrid pranë marrëveshjes me këtë lojtar

Prishtinë | 12 Dhj 2018 | 13:49 | Nga Ekonomia Online

Manchester City është në bisedime me Real Madridin për transferimin e talentit spanjoll, Brahim Diaz. Lajmin e ka konfirmuar edhe agjenti i lojtarit.

Skuadra spanjolle ka ofruar 10 milionë euro për Diaz, por që City nuk e ka pranuar ofertën pasi kërkon dyfishin e kësaj vlere.

Talenti 19 vjeçar ka kontratë me skuadrën e Guardiolës deri me 30 qershor të vitit të ardhshë, dhe se City dëshiron që mos t’i ikë si lojtar i lirë.

Diaz ka oferta edhe nga skuadra të tjera spanjolle, por që preferon kalimin te Real Madridi./Indeksonline/

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme