Conte dëshiron ta transferojë ish-sulmuesin e Juventusit

Prishtinë | 08 Qer 2020 | 16:32 | Nga Ekonomia Online

Interi ka nisur bisedimet me Atletico Madridin për mundësinë e rikthimit në Serie A të ish-lojtarit të Juventusit, Alvaro Moratën.

Zikaltërit duan të gjejnë një sulmues, pasi Lautaro Martinez do të largohet.

Edinson Cavani i tha jo propozimit të Interit, ndërsa para tij refuzoi dhe Dries Mertens.

Belgu do të rinovojë me skuadrën e Napolit. Trajneri Antonio Conte do me patjetër një sulmues.

Italian Media Report Inter Ignite Interest In Atletico Madrid Striker Alvaro  Morata

Alvaro Morata është një emër i rëndësishëm, pasi Cavaniprite të kalojë tek Atletico Madridi dhe mund të ketë një rokadë mes palëve. Sulmuesi ka shënuar 17 gola në ndeshje në Spanjë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme