Coutinho flet pasi shënoi golin e parë për Barcelonën

Prishtinë | 09 Shk 2018 | 09:22 | Nga

Coutinho është i lumtur që shënoi golin e parë me fanellën e Barcelonës.

I transferuari nga Liverpooli për 160 milionë euro në afatin kalimtar të janarit, Philippe Coutinho, ka realizuar golin e parë me fanellën e Barcelonës, shkruan Gazeta Express.

Braziliani realizoi në minutën e 50’të kundër Valencias në Kupën e Mbretit, pak minuta pasi hyri në lojë, në fillim të pjesës së dytë, teksa golin për 2-0 e realizoi Ivan Rakitic.

“Jam shumë i lumtur. Kam vetëm një muaj këtu dhe tashmë do të shijoj një finale” u shpreh braziliani.

“Është ditë shumë e lumtur për mua. Kam vetëm një muaj këtu dhe tashmë do të shijoj një finale”, tha Coutinho.

“E kam kërkuar golin që në ndeshjet e para dhe tashmë e kam arritur dhe mbi të gjitha, duke e ndihmuar ekipin për t’u kualifikuar në finale”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme