Cristiano Ronaldo, lojtari më i mirë në historinë e Man Utd

Prishtinë | 18 Maj 2018 | 14:19 | Nga

Manchester United ka shkruar një shkrim në profilin e tyre zyrtar në Twitter, përmes të cilit ka njoftuar se Cristiano Ronaldo është lojtari më i mirë i historisë së klubit Anglez.

”Një votim i mbyllur, por mund të jetë vetëm një fitues”, ishte shkrimi i klubit Anglez në Twitter.

Pas Cristianos radhitet Giggs në vendin e dytë dhe Scholes në vendin e tretë.

Rikujtojmë që Cristiano ka luajtur rreth 200 ndeshje me Manchester United dhe ka shënuar afër 100 golave nga viti 2003 deri në vitin 2009. Portugezi gjitashtu i solli trofeun e Champions League klubit Anglez në sezonin 2008/09 dhe fitoi Topin e Artë pikërisht në atë sezon.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme