Cristiano Ronaldo nuk e lejon nënën e tij t’i shikojë ndeshjet e mëdha as nga televizori

Prishtinë | 06 Sht 2021 | 14:40 | Nga Ekonomia Online

Debutimi i Cristiano Ronaldos në Manchester United do të tërheqë një audiencë milionëshe të shtunën e ardhshme – por nëna e tij mund të mos jetë në mesin e atyre që janë prezent.

36-vjeçari tani është kthyer në Angli pas kalimit te Djajtë e Kuq, një klub në të cilin ai u bë legjendë në fillim të viteve 2000.

Pas një periudhe pesë-ditore të izolimit, Ronaldo do të jetë i lirë të bashkohet me shokët e tij të rinj të skuadrës këtë të mërkurë, me debutimin e tij të mundshëm në shtëpi nda Neëcastle United që vjen tre ditë më vonë.

Do të jetë një rast i madh, dhe për këtë arsye, nënës së Ronaldos mund t’i mos lejohet të shikojë nga djali i saj që thyen rekorde.

Dolores, sipas djalit të saj, bëhet shumë nervoze duke parë lojën e CR7, madje i kishte rënë të fikët në dy raste.

“Ajo nuk lejohet tani të shikojë lojëra të mëdha”, portugezi bëri shaka me Piers Morgan në një intervistë për Daily Mail.

“Unë them: ‘Dëgjo, nuk kam më baba. Nuk dua të humbas as nënën time, kështu që ti nuk do të shikosh çerekfinalet, gjysmëfinalet, apo finalet”.

“Ajo bëhet kaq nervoze, nuk e kuptoj pse. Ajo nuk lejohet tani të shikojë ndeshjet e mija të mëdha”.

“Unë marr miq që të qëndrojnë me të dhe ajo shkon për shëtitje nëpër shtëpi. Ajo u ligështua dy herë në stadium. Ajo është nervoze. Ajo punoi shumë për të dhënë më të mirën për fëmijët e saj dhe veçanërisht për mua, sepse unë jam më i vogli në familja”.

Atmosfera pritet të jetë elektrizuese në Old Trafford të shtunën, me fanellat nr. 7 të Ronaldos që tashmë gjenerojnë një shitje të raportuar prej 30 milionë funte që nga kthimi i tij në United.

Ronaldo ishte gjithashtu i etur për të vënë në dukje sakrificat që nëna e tij ka bërë për ta ndihmuar atë të arrijë deri këtu. Ai ka luajtur për skuadrat si Man United, Real Madrid dhe Juventus, por gjithçka filloi me largimin nga Lisbona në moshë të re.

“Ajo vuajti për të më dhënë mundësinë. Mbaj mend kur isha 12 vjeç dhe i thashë që doja të shkoja në Lisbonë për të luajtur me ekipin e të rinjve të Sporting Lisbonës”, shtoi Ronaldo.

“Ajo më tha: ‘Bir, nëse është vërtet ajo që dëshiron, unë nuk do të këmbëngul dhe të të ndaloj. Mund të shkosh. Do të jetë e vështirë për mua të të lë ty, por të shkosh. Ndiq ëndrrat e tua”.

Dy dekada më vonë, Ronaldo po përgatitet për një nga festat më të mëdha mikpritëse që ka parë ndonjëherë futbolli anglez. 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme