Cristiano Ronaldo tashmë ka ndikuar në dietat e bashkëlojtarëve te Manchester United

Prishtinë | 13 Sht 2021 | 12:28 | Nga Ekonomia Online

Cristiano Ronaldo shijoi një debutim të dytë te Manchester United kundër Newcastle më 11 shtator.

36-vjeçari, i cili u kthye në Old Trafford në fund të afatit kalimtar të verës pas 12 vitesh larg nga Liga Premier, shënoi dy gola në fitoren 4-1 të Djajve të Kuq.

Me Ronaldon në radhët e tyre, do të ishte një surprizë nëse Djajtë e Kuq nuk arrijnë të sfidojnë Man City, Liverpoolin dhe Chelsean këtë sezon.

Ylli portugez tashmë ka bërë një ndikim të madh te shokët e tij të skuadrës prapa skenave, sipas portierit Lee Grant.

Duke folur për talkSPORT, Grant zbuloi se lojtarët e United refuzuan mundësinë për të pasur ëmbëlsirën e tyre të zakonshme të së premtes mbrëma për shkak të Ronaldos.

“Për t’ju dhënë një shembull të ndikimit që ai ka në të drejtën e grupit”, tha Grant. “Kjo ishte në mbrëmjen e së premtes në hotel”.

p1fferbin2bfb19051hbkgbotnmf.jpg

“Pra, siç do të jeni të vetëdijshëm, ju mbaroni darkën tuaj dhe zakonisht në një mbrëmje të së premtes keni marrë disa gjëra (ëmbëlsira)”.

“Keni pak mollë të thërrmuar dhe krem, ose pak kafe dhe krem ​​ose çfarëdo tjetër”.

“Unë po ju them tani, asnjë lojtar nuk preku mollën e thërrmuar dhe kremin, asnjë lojtar nuk shkoi për atë kafe sepse të gjithë u ulën dhe njëri nga djemtë më tha: ‘Çfarë ka Cristiano në pjatën e tij?’”.

“Pra, ne hodhëm një shikim tek pjata e tij (Ronaldos) dhe ajo dukej më e shëndetshme se që mund të imagjinoni”.

“Dhe thjesht më bëri përshtypje se si asnjë lojtar i vetëm nuk guxoi të ngrihej dhe të merrte atë ushqim me ëmbëlsira”.

I pyetur nga çfarë përbëhej pjata e Ronaldos, Grant shtoi: “Unë do t’ju them një nga pjatat e tij – ai kishte disa. Njëra prej tyre ishte me avokado dhe disa vezë të ziera”.

“Dëgjo, ky djalë është në një formë të jashtëzakonshme. Ai në fakt ka trupin e dytë më të mirë pas meje tani në klub (qesh) – dhe kjo do të thotë diçka, kështu që veproni sipas tij!”.

Ronaldo është kthyer në Manchester që disa javë dhe shokët e tij të rinj të skuadrës tashmë po kopjojnë atë që bën pesë herë fituesi i Topit të Artë për ta mbajtur veten në një gjendje kaq të jashtëzakonshme fizike pavarësisht viteve të tij.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme