Dani Alves fton yllin e Juventusit në Paris Saint-Germain

Prishtinë | 10 Mar 2018 | 09:45 | Nga

Dani Alves ka ftuar Paulo Dybalan të largohet nga Juventusi dhe t’i bashkohet atij në Paris Saint-Germain.

Mbrojtësi brazilian edhe në të kaluarën kishte ftuar argjentinasin të largohet nga skuadra nga Torino.

Kurse, e përditshmja sportive italiane “Tuttosport” raporton se Alves ka ftuar Dybalan t’i bashkohet në Parc des Princes, përcjell “lajmi.net”.

Alves bëri një lëvizje të tillë në verën e vitit të kaluar duke u larguar nga Juventus për një aventurë të re në Paris.

Të ngjashme