Dardanët të mbushur optimizëm para përballjes me Çekinë

Prishtinë | 14 Nën 2019 | 18:32 | Nga Ekonomia Online

Sonte Kosova do të përballet me Çekinë në një ndeshje futbollistike historike.

Çekia dhe Kosova do të zhvillojnë ndeshjen që po konsiderohet si një ‘finale’ e Grupit A, pasi që të dy skuadrat po luftojnë për pozitën e dytë, që dërgon në Kampionatin Evropian.

Në përkrahje të Kosovës janë mbledhur tifozë nga vende të ndryshme të botës në Plzen të Çekisë, të cilën janë të mbushur optimizëm para përballjes me Çekinë.

Disa nga tifozët presin që Kosova nga kjo ndeshje do t’i fitojë tre pikë, kështu duke forcuar mundësinë që të kualifikohet për Euro 2020.Klan.Kosova.

Dardanët të mbushur optimizëm para përballjes me Çekinë

Dardanët të mbushur optimizëm para përballjes me Çekinë

Gepostet von Klan Kosova am Donnerstag, 14. November 2019


Fjalë Kryesore:

Të ngjashme