De Gea dhe United, afër marrëveshja e re

Prishtinë | 21 Kor 2019 | 13:14 | Nga Ekonomia Online

Manchester United është afër që të nënshkruajë marrëveshje gjashtë vjeçare me David de Gean.

Spanjolli pritet që nga kjo ujdi të përfitojë hiç më pa kse 375 mijë funte në javë, që është larg dëshirës së ti jqë të bëhet lojtari më i paguar te Djajtë e Kuq.

Mirëpo, gjatësia prej gjashtë vjetësh e kontratës duket ta ketë bindur ish-lojtarin e Atletico Madrid-it që të mbetet te Djajtë e Kuq, pasi që do ta përfitonte një shumë të majmë edhe me 34 vjet.

Të ngjashme