De Ligti arrinë marrëveshje me Juventusin

Prishtinë | 08 Kor 2019 | 17:21 | Nga Ekonomia Online

Mbrojtësi holandez, Mathijs De Ligt, ka arritur marrëveshja me gjigandin italian Juventus.

Lajmin e ka bërë të ditur menaxheri i tij Mino Raiola.

Ai pritet të zbarkojë në Allianz Stadium me një marrëveshje prej 75 milion eurosh.

Paga e talentin holandez do të jetë 230 mijë eurosh në javë, me një fitim vjetor prej 12 milionë eurosh në vit, shkruan Sky Sports.

19 vjeçari ishte përfolur se mund t’i bashkohet Barcelonës dhe shumë ekipeve tjera spanjolle dhe angleze.

Të ngjashme