Deklarata bombë: Lewis Hamilton frikësohet shumë nga Verstappen

Prishtinë | 09 Shk 2019 | 13:21 | Nga Ekonomia Online

Max Verstappen është shoferi Lewis Hamilton “ka frikë më së shumti”, thotë shefi i ekipit Red Bull Christian Horner.

Horner beson se holandezi, 21 vjeçar, është i gatshëm të futet në luftën për titull ndaj Hamilton dhe Sebastian Vettel të Ferrarit, nëse ekipi i tij i Red Bull do të jetë konkurrues në 2019.

Verstappen përfundoi i katërti në rënditjen e pilotëve në 2018.

“Ai ka të gjitha aftësitë për të konkuruar Lewis ose Sebastian,” tha Horner.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme