Dembele mendon largimin nga Barcelona?

Prishtinë | 25 Kor 2018 | 17:35 | Nga

Ousmane Dembele është duke e menduar një larigm nga Barcelona pas vetëm një sezoni te klubi katalanas.

Raporti i publikuar në Cadena Cope flet për një prishje të marrëdhënieve të trandezit me trajnerin Ernesto Valverde.

Sulmuesi 21 vjeçar kaloi në Camp Nou vetëm verën e kaluar për 105 milionë euro, por vuajti nga një lëndim duke startuar në vetëm 12 ndeshje në La Liga.

Javën e kaluar Ond Cero pohoi se Barca do të mendonte shfrytzimin e francezit në transferimin e Hazardit.

Sidoqoftë, Barca e sheh Dembelen si të pa transferueshëm dhe nuk e mendon largimin e tij këtë verë.

Shqetësimi i Dembeles vjen pas transferimit të Malcolmit për 41 milionë euro.

Të ngjashme