”Deontay Wilder vs Tyson Fury 2”: Gjithçka që duhet të dini për meçin e të pamposhturve për titullin WBC

Prishtinë | 21 Shk 2020 | 20:03 | Nga Ekonomia Online

Deontay Wilder dhe Tyson Fury do të ndeshen sërish. Përballja e parë mes dy boksierëve të kategorisë së peshave të rënda ndodhi në dhjetor të vitit 2018 dhe përfundoi baras.

çfarë është

Dueli për titullin WBC në kategorinë e peshave të rënda.

Data

Meçi zhvillohet të shtunën, 22 shkurt 2020 (me kohën lokale)

Vendi

MGM Grand, Las Vegas, Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Koha

Përballja pritet të fillojë rreth orës 6:00 të mëngjesit të të dielës (23 shkurt) me kohën tonë.

Meçi i pare

Pas 12 raundeve, përfundoi baras me vendim të gjyqtarëve
Fury ishte duke avancuar me pikë, mirëpo Wilder e rrëzoi dy herë.

Meçe 43
Fitore 42
Fitore me nokaut 41
Humbje 0
Barazime 1

(Foto: John McCoy/Getty Images/Guliver)

Meçe 30
Fitore 29
Fitore me nokaut 20
Humbje 0
Barazime 1

Është vështirë të thuhet. Gjasat janë më të mëdha që Wilder t’i japë fund duelit me nokaut, ndërsa Fury do të tentojë të fitojë me pikë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme