Di Francesco: Fillim i ri për Romën, Cengiz mund të bëhet lider në fushë

Prishtinë | 12 Shk 2018 | 08:42 | Nga

Eusebio Di Francesco dëshiron që fitorja ndaj Beneventos të jetë një pikë rifillimi për Romën dhe thotë se e ka ditur se Cengiz Under do të rezultojë lojtar i mirë.

Giallorossët fituan me rezultat 5-2 dhe e tejkaluan Lazion në tabelë, ndërsa kishte kohë që nuk kanë shënuar kaq gola në një ndeshje.

“E nisëm më një hendikep”, e ka nisur trajneri intervistën për Mediaset Premium duke iu referuar golit të hershëm të Guilhermes që e heshti Olimpicon.

“Si gjithmonë, skuadra krijojë shumë raste shënimi, mirëpo jam i irrituar për mënyrën se si i pranuam dy golat”.

“Kjo duhet të jetë një pikë fillimi për ne. Ishte e rëndësishme që t’u kthehemi fitoreve (Roma ka shënuar dy fitore radhazi), por edhe që Edin Dzeko dhe Gregoire Defrel duhej t’iu ktheheshin golave”, ka deklaruar Di Francesco.

Dzeko i dha fund serisë së ndeshjeve pa gola, ndërsa më shumë dukej i hidhëruar sesa i kënaqur.

Ndërkohë që ylli i ndeshjes ishte turku 20 vjeçar Cengiz Under, i cili në dy ndeshje ka shënuar tre gola dhe ka dhuruar dy asistime.

“Jam i kënaqur se lojtarët e rëndësishëm i ndryshojnë ndeshjet… Cengiz Under është vetëm 20 vjeç… Nëse vazhdon të stërvitet me përkushtim dhe ambicie, ai mund të bëhet lider në fushë”, ka shtuar trajneri.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme