Diego Costa në Milan?

Prishtinë | 05 Gus 2017 | 11:55 | Nga

Jorge Mendez, menaxheri portugez, po bën të pamundurën që ta transferoj Diego Costan nga Chelsea në Milan.

E ardhmja e Diego Costas vazhdon të mbetet e paqartë. Sulmuesi spanjollë nuk është në planet e Antonio Contes dhe gjatë kësaj vere duhet të gjej një klub të ri.

Sipas Calciomercato.com, Milan po bënë përpjekje që ta transferoj ish-sulmuesin e Atletico Madridit.

Thuhet se menaxheri i Costas, Jorge Mendes është duke punuar vazhdimisht ta bindë lojtarin që t’i bashkohet Milanit.

Costa dëshiron të rikthehet në Atletico Madrid, por këta të fundit nuk kanë drejtë të blejnë lojtar deri në janar të vitit 2018, pasi janë të dënuar nga FIFA.

Mbetet të shihet nëse Mendes do ta bind Costan që ta pranoj ofertën e Milanit, e cila deri më tani ka transferuar 10 lojtarë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme