Distria Krasniqi kalon dy raundet e para pa luftë në Botërorin e xhudos

Prishtinë | 06 Qer 2021 | 11:32 | Nga Ekonomia Online

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi paraqitet sot në Kampionatin Botëror të xhudos që po mbahet në Budapest të Hungarisë.

Ajo nuk pati luftë në raundin e parë për shkak se në atë raund garojnë xhudistet që kanë performanca më të dobta dhe më të pakta.

Në raundin e dytë, ajo fitoi pa lojë ndaj xhudistes hungareze, Eva Csernoviczki.

Në çerekfinale, Distria Krasniqi do të përballet me Sabina Giliazovan.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme