Distria Krasniqi ngel pa medalje në Botërorin e Xhudos në Hungari

Prishtinë | 06 Qer 2021 | 17:46 | Nga Ekonomia Online

Distria Krasniqi ka dështuar të fitojë medalje në Kampionatin Botëror të Xhudos 2021, pasi u mposht në finale për të bronztën të dielën në Hungari.

Xhudistja kosovare Krasniqi u mposht nga Urantsetseg Munkhbat në finale për vendin e tretë në kategorinë -48 kilogramë në Botërorin e Xhudos në Budapest.

Si pasojë, numri një i botës në kategorinë -48 kilogramë duhet të pajtohet vetëm me vendin e pestë në këtë botëror.

Në një luftë të barabartë pa shumë cilës, xhudistja mongole fitoi pas gjashtë minutave shtesë dhe falë penalizimit të kosovares me tri shido (karton i kuq).

Të ngjashme