Dortmundi e dyfishon epërsinë ndaj Bayernit

Prishtinë | 06 Mar 2021 | 18:48 | Nga Ekonomia Online

Borussia Dortmund e ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Bayern Munichut në derbin më të madh gjerman dhe tani po avancon 2:0.

Ishte përsëri Haaland që realizoi në minutën e nëntë, pas një aksioni mirë të ndërtuar të mysafirëve, shkruan Gazeta Express.

Dortmundit i nevojitet fitorja për të luftuar për zonën Champions, kurse Bayerni me barazim sonte do të mbetej ende lider në tabelë.

Të ngjashme