Drenica dhe Dukagjini në kërkim të tri pikëve, formacionet zyrtare

Prishtinë | 24 Tet 2021 | 12:44 | Nga Ekonomia Online

Drenica dhe Dukagjini do të luajnë ndeshjen e parë të ditës së diel në BKT Superligën e Kosovës.

Dy skuadrat duan të rikthehen te fitoret, pasi xhiron e kaluar nuk e kanë arritur këtë gjë.

Drenica u mposhtë nga Gjilani me rezultat 2-1, teksa Dukagjini luajti pa gola me Ballkanin 0-0.

Si vendasit ashtu edhe mysafirët në këtë takim futen me të vetmin qëllim fitoren.

Formacionet zyrtare:

Drenica: Haxhijaj, Thaqi, Qaqi, Jashari, Mëziu, Abazi, Lushtaku, Gashi, Denisson, Veliqi, Zabërgja.

Dukagjini: Haxhihamza, Merlaku, Shala, Basriu, Syla, Ahmeti, Hasanaj, Da Silva, Dallku, Chibueze, Jashanica.

Të ngjashme