Drita e mund Llapin dhe rikthehet në krye të Superligës, Prishtina triumfon në Drenicë

Prishtinë | 11 Pri 2021 | 17:16 | Nga Ekonomia Online

Drita është rikthyer epërsinë prej tri pikëve në vendin e parë në tabelën e Superligës, pasi e mposhti bindshëm 4:2 Llapin në udhëtim, ndërsa Prishtina e mundi 1:0 Drenicën në Skenderaj të dielën.

Drita dhe Prishtina kanë arritur fitoren ndaj Llapit dhe Drenicës, përkatësisht, në dy duelet e fundit të xhiros së 28 në Superligë.

Kjo fitore, e dyta me radhë, bën që kampionia në fuqi ta rikthejë epërsinë prej tri pikëve në krye të tabelës.

Drita tani mbledh 61 pikë pas 28 ndeshjeve, duke e lënë mbrapa Ballkanin me 58 pikë dhe Prishtinën me 57 pikë, në një garë të ngushtë trifrontëshe për titull.

Llapi, që e pësoi humbjen e dytë radhazi, nuk e ka të sigurt mbijetesën sepse i ka vetëm gjashtë pikë më shumë se Arbëria, në vendin e parafundit.

Edhe më keq ndodhet Drenica, që pas kësaj humbjeje mbetet e teta, tri pikë larg zonës së rënies nga liga dhe tri pikë më pak se Llapi.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme