Driton Kuka me urim special të ditëlindjes për Majlinda Kelmendin

Prishtinë | 09 Maj 2022 | 14:22 | Nga Ekonomia Online

Majlinda Kelmendi e feston sot ditëlindjen e saj të 31-të.

Kampionia olimpike i ka bërë krenarë krejt shqiptarët me karrierën e saj të jashtëzakonshme dhe me të drejt konsiderohet si sportistja më e madhe në histori të Kosovës.

E krenar më së shumti me të arriturat e saj ndihet trajneri historik i xhudos, Driton Kuka, shkruan “Gazeta Express”.

Ai madje ishte më meritori për sukseset e kampiones nga Peja, me të cilën punoi që nga vegjëlia e saj.

Dhe, trajneri më i mirë i vitit në botë ia ka bërë një urim special për ditëlindje Majlinda Kelmendit, e cila së fundmi e ka nisur karrierën si trajnere pasi i dha fund karrierës së lavdishme si xhudiste vitin e kaluar përmes një ceremonie shtetërore.

Më poshtë mund ta lexoni urimin e Driton Kukës, i cili i përmendi sukseset e arritura nga Majlinda, të cilën e konsideron si një legjendë të sportit botëror.

No description available.

Të ngjashme