Dubois nokauton Gorman për të fituar titullin e kampionit

Prishtinë | 14 Kor 2019 | 09:52 | Nga Ekonomia Online

Daniel Dubois dhe Nathan Gorman kanë zbritur mbrëmë në ring, për të ruajtur rekordet e tyre të pamposhtura, në kontestin për titullin britanik të kampionit.

Dubois ‘Dynamite’ arriti të mbetej i pamposhtur edhe pas këtij dueli, duke nokautuar në mënyrë brutale Gorman.

Kështu, londinezu 21 vjeçari është kampion britanik i peshave të rënda, shkruan lajmi.net.

Boxing on BT Sport @BTSportBoxing


#DuboisGorman1,86212:52 AM – Jul 14, 2019621 people are talking about thisTwitter Ads info and privacy

Ky ishte vetëm meçi i 12-të për Dubois, i cili ka një të ardhme shumë të ndritur.

Të ngjashme