Dy skuadra nga Premierliga kërkojnë sulmuesin e Barcelonës

Prishtinë | 01 Gus 2018 | 09:07 | Nga

Paco Alcacer shumë lehtë në sezonin tjetër mund ta shohim në Premierligë.

Sulmuesi spanjoll këtë afat kalimtar mund të lë Barcelonën për të kaluar në futbollin anglez.

Janë skuadrat Everton dhe Leicester City, që po kërkojnë shërbimet e 24 vjeçarit.

Lajmin e ka bërë të ditur gazeta spanjolle ‘Sport’.

Alcacer është pjesë e Barcelonës që nga viti 2016, dhe në 37 paraqitje ka realizuar 10 gola.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme