Dybala shumë pranë marrëveshjes së re me Juventusin

Prishtinë | 19 Sht 2021 | 15:36 | Nga Ekonomia Online

Sipas Tuttosport, Paulo Dybala është afër arritjes së një marrëveshjeje me Juventusin për një kontratë të re pesëvjeçare.

Kontrata e Dybalas përfundon në qershor të vitit 2022 dhe Bianconerët kanë negociuar me agjentin e tij Jorge Antun për disa muaj tani.

Antun mbërriti në Itali në fund të korrikut dhe sipas Tuttosport, ai do të kthehet në Argjentinë javën e ardhshme.

Megjithatë, para se të largohet, ai dëshiron të mbyllë një marrëveshje me Juventusin.

Në fillim të kësaj jave, Dybala konfirmoi se dëshiron të nënshkruajë një marrëveshje të re me klubin dhe nënpresidenti Pavel Nedved këmbënguli se argjentinasi është në qendër të projektit të ri të Juventusit.

Sipas Tuttosport, ka ende një hendek të vogël midis ofertës së Juventusit dhe kërkesave të Dybalas.

Gjigantët e Serie A kanë vënë në tryezë një marrëveshje të re prej 7.5 milionë euro në vit plus 2 milion euro shtesë, ndërsa Dybala dëshiron 10 milion euro, plus 2 milion euro në bonus për t’u bërë lojtari më i paguar i Juventusit me Matthijs de Ligt.

Gazeta me bazë në Torino raporton se “çdo ditë” nga nesër mund të jetë një ditë e mirë për Dybala për të vënë në letër një marrëveshje të re pesëvjeçare me Bianconerët.

Dybala iu bashkua Juventusit në një marrëveshje prej 40 milionë eurosh nga Palermo në vitin 2015. Ai ka shënuar 102 gola në 256 paraqitje gjatë kohës së tij në Torino.

Të ngjashme