Edhe Loriana Kuka fiton medalje në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”

Prishtinë | 24 Qer 2019 | 16:47 | Nga Ekonomia Online


Edhe Loriana Kuka ka fituar medalje në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Xhudistja jonë mposhti gjermanen Luise Malsahn, përmes repesazhit në kategorinë 57 kg.

Është kjo medalja e tretë e Kosovës në Lojërat Evropiane Minsk 2019, pas të artës së Majlinda Kelmendit, të argjendtës së Nora Gjakovës dhe të bronztës së Loriana Kukës.

Të ngjashme