Edhe një futbollist italian pozitiv me Coronavirus

Prishtinë | 12 Mar 2020 | 17:25 | Nga Ekonomia Online

Gjatë ditës së djeshme futbollisti i Juventusit Daniele Rugani, kishte rezultuar pozitiv me coronavirus.

Ndërkaq sot gjatë ditës së sotme pozitiv me këtë virus ka dalur edhe një futbollist tjetër i Serie A.

Është Manolo Gabbiadini, futbollist i Sampdorias, kjo gjë do të ndikojë që ngjashëm me skuadrën e Juventusit edhe kjo skuadër të futet në karantinë.

Përmes një deklarate klubi e konfirmoi që futbollisti ka dalur pozitiv në lidhje me koronavirusin pasi që kishte pasur ethe, andaj i është nënshtruar testimeve.

Po ashtu klubi ka treguar që gjendja e futbollistit është pozitive dhe klubi i ka aktivizuar të gjitha procedurat e izolimit ashtu siç është kërkuar me ligj.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme