Efekti Ronaldo: Juventus fiton mbi 1.5 milionë ndjekës për një ditë

Prishtinë | 12 Kor 2018 | 09:16 | Nga

Juventus është duke e përjetuar efektin Cristiano Ronaldo, meqë pas nënshkrimit me sulmuesin skuadra nuk e ka marrë vetëm yllin më të madh në futboll, por edhe mbi 1.5 milionë ndjekës në rrjete sociale, për vetëm një ditë.

Qëkur klubi italian e zyrtarizoi blerjen e portugezit, numri i ndjekësve në Twitter është rritur për 1.1 milionë, duke arritur në shifrën e 6.17 milionëve.

Në Facebook numri i pëlqimeve është rritur për 500 mijë brenda një dite, duke shkuar në 33 milionë, dhe ndërsa shumica e fotografive të Juventus pëlqehen nga rreth 400 mijë ndjekës, Ronaldo ka marrë miliona pëlqime menjëherë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme