Eliminohet edhe Akil Gjakova

Prishtinë | 24 Tet 2020 | 14:35 | Nga Ekonomia Online

Akil Gjakova ka qenë i pafat në raundin e tretë të Grand Salimt që po zhvillohet në Hungari.

Xhudisti jonë është mposhtur nga Petru Pelivan në kategorinë e 73 kilogramëve.

Gjakovba e filloi mjaftë mirë përballjen, duke i bërë presion kundërshtarit, mirëpo më pas bëri disa gabime.


Laura Fazliu e pafat, eliminohet në çerekfinale të Grand Slamit
Pelivan përfitoi pikërisht aty dhe arriti të mposht Akilin me Ippon në raundin e tretë të eliminimeve.

Kujtojmë se xhudisit jonë nuk kishte luftuar në raundin e parë, derisa të dytin kishte mposhtur, Lasha Shavdatuashvilli me Ippon.

Të ngjashme