Emery ka një muaj kohë që ta shpëtojë punën e tij te Arsenal

Prishtinë | 04 Nën 2019 | 13:52 | Nga Ekonomia Online

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, nuk po kalon një periudhë të mirë në klub.

Emerys i është dhënë një ultimatum një-mujor për t’i kthyer gjërat në rrugës, shkruan The Guardian.

Topçinjtë po kalojnë një sezon të vështirë ku aktualisht jën në vendin e pestë në tabelë me 17 pikë nga 11 ndeshjet e para.

Unai Emery . (Photo by Justin Setterfield/Getty Images)

Ata kanë gjashtë pikë pas Chelseat që janë në vendin e katërt.

Sa i përket raportimeve nga Anglia, 48-vjeçarit i është dhënë një muaj kohë ose do të zëvendësohet dhe në krye të listës është Jose Mourinho.Telegrafi.com

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme