ESPN: Gjysmëfinalet e Championsit do të luhen

Prishtinë | 20 Pri 2021 | 13:02 | Nga Ekonomia Online

UEFA po planifikon që ndeshjet gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, të vazhdojnë ashtu siç ishin planifikuar, pavarësisht kërcënimit për largim nga kjo garë të skuadrave të përfshira në Superligën Evropiane, ka njoftuar të martën ESPN.

Real Madridi, Chelsea e Manchester City janë në mesin e 12 skuadrave që janë pajtuar të jenë pjesë e Superligës Evropiane, të cilën po e kundërshton fuqishëm UEFA.

Madje, u paralajmërua se ekipet e përfshira në Superligën Evropiane do të ndalohen nga pjesëmarrja në garat e UEFA-s, më së largu deri të premten.

Një sanksionim i tillë, do të shihte eliminimin e menjëhershëm të Realit, Chelseat e Cityt që tashmë janë kualifikuar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Megjithatë, mësohet se UEFA nuk po e konsideron përjashtimin e klubeve nga gara këtë javë dhe duelet gjysmëfinale do të zhvillohen javën e ardhshme. Reali do të përballet me Chelsean më datën 27 prill derisa një ditë më vonë, City do të jetë mysafir i Paris Saint-Germainit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme