Eto’o e zgjedh pasardhësin e Messit në Barcelonë

Prishtinë | 12 Jan 2021 | 09:35 | Nga Ekonomia Online

Ansu Fati është ylli dhe njeriu i duhur për të qenë pasardhës i Lionel Messit në Barcelonë, sipas ish-sulmuesit të klubit katalonas, Samuel Eto’o.

Koha e Messit në Barcelonë ende nuk ka mbaruar, edhe pse argjentinasi nuk e ka vazhduar marrëveshjen me klubin akoma, por ish-bashkëlojtari i tij beson se katalonasit e kanë në radhët e veta liderin e së ardhshmes.

Fati, 18 vjeç, i ka shënuar 13 gola në 43 paraqitje për Barcelonën që prej debutimit sezonin e kaluar.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme