Everton 3-1 Chelsea, notat e lojtarëve

Prishtinë | 07 Dhj 2019 | 15:57 | Nga Ekonomia Online

Evertoni ka fituar 3-1 ndaj Chelseat në javën e 16-të në Ligën Premier.

Golat për Toffes i shënuan Richarlison (5’) dhe Dominic Calvert-Lewin (49/84’), ndërsa për The Blues golin e vetëm për The Blues e shënoi Mateo Kovacic (52’).

Evertoni ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.04, derisa Chelsea u vlerësua me 6,74.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte sulmuesi i vendasve që mori notën 9.3, shkaku i dy golave të shënuara.

Në anën tjetër, Tammy Abraham ishte ai që dështoi ta tregonte vetën dhe u vlerësua me 5.9, transmeton telegrafi.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme