Fabregas identifikon ‘zëvendësuesin perfekt’ për Benzeman te Real Madridi

Prishtinë | 02 Kor 2021 | 14:03 | Nga Ekonomia Online

Cesc Fabregas ka argumentuar se sulmuesi i dëshpëruar i Tottenham Hotspur, Harry Kane do të ishte ‘zëvendësimi perfekt’ për Karim Benzema në Real Madrid.

Kane, 27-vjeçar, ishte në një formë të shkëlqyer për shënimin e Spurs sezonin e kaluar pasi ai gjeti rrjetën plot 33 herë në 49 paraqitje në të gjitha garat.

Ylli i Tottenham fitoi ‘Këpucën e artë’ të Ligës Premier për herë të tretë sezonin e kaluar pasi mundi yllin e Liverpoolit, Mohamed Salah, në tabelën e golashënuesve.

Sidoqoftë, e ardhmja e Kane në londinez mbetet e pasigurt pasi ai i tha Spurs se dëshiron të largohet këtë verë.

Kapiteni i Anglisë, marrëveshja e të cilit do të skadojë në vitin 2024, ka qenë i lidhur me kampionët e Ligës Premier, Manchester City dhe rivalët e tyre, Manchester Unitedin.

Për yllin anglez ka folur edhe legjenda spanjolle, Fabregas, i cili Kanen e ka cilësuar si zëvendësuesi ideal për Benzeman te Real Madrid.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme