Federata e Gjimnastikës organizon gara për pavarësi

Prishtinë | 24 Shk 2018 | 13:13 | Nga Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Federata Evropiane e Gjimnastikës do t’i dhurojë një donacion në vlerë prej 60 mijë eurosh Federatës e Gjimnastikës të Kosovës (FGjK).

Kështu bëri të ditur kryetari i Federatës së Gjimnastikës, Besim Halilaj, në hapjen e garave për nder të 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

Halilaj në një prononcim për Ekonomia Online, tha se kjo ndihmë nga federata evropiane do të ndihmojë në përmirësimin e kushteve për sportistët.

FGjK organizoi sot në Palestrën e Fakultetit të Edukimit Fizik dhe Sportit në Prishtinë gara për shënimin e 10-vjetorit të Pavarësisë, ku morën pjesë dhjetëra fëmijë të moshave të ndryshme.

Image may contain: one or more people, shoes, basketball court and indoor

Image may contain: one or more people, people playing sports, basketball court and shoes

Image may contain: one or more people and indoor

Image may contain: 4 people, people smiling

Image may contain: 1 person, living room and child

Image may contain: 4 people, people smiling, people standing

Image may contain: 4 people, people smiling, people standing

Image may contain: 1 person, basketball court, shoes and indoor

Image may contain: one or more people, people playing sports, shoes, living room, basketball court, child and indoor

Image may contain: one or more people

Lexo më shumë:

Të ngjashme