Federer mposht përsëri Nadalin – fiton Miami Open

Prishtinë | 03 Pri 2017 | 08:52 | Nga

Roger Federer ka mposhtur rivalin e tij të përhershëm, Rafeael Nadal, në finalen e Miami Open për të vazhduar kështu një vit përplot suksese.

Kjo fitore e bën Federerin tenistin më të vjetër që e ka fituar ndonjëherë Miami Open.

“Ëndrra vazhdon”, ka thënë Federer pas fitores.

“Këto javët e fundit kanë qenë të mahnitshme. Cfarë fillim viti ishte ky, falënderoj ekipin tim dhe të gjithë mbështetësit e mi”.

Federer e mposhti Nadalin 6-3, 6-4 ne sete.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme