Federer operon këmbën, s’do të marrë pjesë në French Open

Prishtinë | 20 Shk 2020 | 16:25 | Nga Ekonomia Online

Fituesi i 20-fishtë i Grand Slam, Roger Federer, ka njoftuar se nuk do të paraqitet në French Open që do të mbahet vitin tjetër për shkak të një operimi në gju.

Zvicerani i është nënshtruar operimit kirurgjik ditën e djeshme në shtetin e tij, shkruan Mirror, transmeton Klan Kosova.

“Gjuri im i djathë me bezdiste ngapak”, ka shkruar 38 vjeçari në Twitter.

“Shpresoja se do të kalonte, por pas ekzaminimeve dhe diskutimit me ekipin tim, vendosa që t’i nënshtrohem operimi”.

“Si rezultat i kësaj, fatkeqësisht do të mundojë në Dubai, Indian Wells, Bogota, Miami dhe në French Open”.

Ai në fund të tekstit të tij ka falënderuar përkrahësit e vetë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme