Ferdinand, Unitedit: Mos e lini Ronaldon të largohet

Prishtinë | 05 Gus 2022 | 15:40 | Nga Ekonomia Online

Rio Ferdinand i ka bërë thirrje ish-klubit të tij që të mos e lejojnë Cristiano Ronaldon të largohet.

Sipas tij, në rast se pesë herë Topi i Artë largohet, atëherë formacionit aktual të Djajve të Kuq i mungon një sulmues tipik që sjell një grumbull golaësh.

“Manchester Unitedi nuk mund ta lë Cristiano Ronaldon të largohet, thjesht nuk mundet. Edhe nëse ai përgjërohet për t’u larguar. Nuk është veprimi i duhur, s’mendoj”, ka thënë Ronaldo.

“Ju po vini bast në Anthony Martialin i cili kurrë nuk ka qenë mjaftueshëm konsistent te Manchester Unitedi, e i cili do të largohej për kikirikë stinorin e kaluar nëse do të kishte pasur ndonjë blerës. Ai shkoi te Sevilla dhe ata nuk e blenë”.

Të ngjashme