FIFA publikon renditjen e re, ku gjendet Kosova

Prishtinë | 22 Tet 2020 | 10:19 | Nga Ekonomia Online

FIFA ka publikuar renditjen e re të Kombëtareve pas ndeshjeve të tetorit.

Pas dy humbjesh dhe një barazimi, Kosova ka pësuar rënie për një pozitë në këtë listë.

Dardanët ka rënë në vendin e 117 dhe janë kaluar nga Namibia.

Rënje ka pësuar edhe Shqipëria për tri pozicione.

Kuqezinjtë tani renditet në vendin e 69 në renditjen e përgjithshme të FIFA-s.

Top pesë skuadrat e para nuk kanë ndryshuar derisa Belgjika mbetet e para, Franca e dyta, Brazili në vendin e tretë, Anglia në vendin e katërt dhe Portugalia në vendin e pestë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme